Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Здравље
+0 / -0
0
Kefir gljiva
strategija
(domacica)
23. фебруар 2011. у 18.39
Dobila sam kefir gljivu pre mesec dana,pripremam ga tako što malo zagrijem mleko ,stavim gljivu 24h prosedim ,rashladim i pijem.Međutim danas čujem da mleko treba biti prokuvano,da li ima neki valjan razlog za to , pošto je i na moj način bez kuvanja kefir ukusan.Unapred hvala.
+0 / -0
0
OPIS-50
(OPISIVAC)
24. фебруар 2011. у 05.27
Treba vam gljiva Kefir, mlijeko i posuda. Ubacite gljivu i mlijeko u posudu, ostavite na nekom mjestu (temperatura treba biti veća od 10 C’) i nakon dan do dva izvadite gljivu iz posude. Ono što je ostalo je Kefir. Gljivu ubacite u novu posudu za novi kefir. Ukoliko ne želite odmah raditi novi kefir, možete ju skladištiti u vodi.
Kefir ne smije doći u doticaj s metalom- posuda u kojoj se radi ne smije imati metalni čep, ne smije se koristiti metalna žlica za miješanje i vađenje gljive.
+1 / -0
+1
Sagrailo
24. фебруар 2011. у 07.24
А где да у БГ набавим гљиву?
Просто није нормално колико ми се кефир тражи. Овај у чашама није нешто нарочито. Ос скоро продају енмацки, „Кампина”, али кошта 80 дин за пола литре, а ни он није нешто екстра
+1 / -0
+1
Spela
(Programer)
24. фебруар 2011. у 12.25
Kefir se može praviti sa gljivom od bilo kojeg mleka pocevsi od onog direktno iz krave (bez kuhanja) do onog homogenizovanog.
Pitanje je samo šta vi hocete da pijete. Homogenizovano mleko je po mom mišljenju vise otrov nego mleko dok ovo od krave ima previse masti i naravno ako se ne pasterizuje moguće je da ima bakterija. Sa druge strane pasterizovano mleko menja PH vrednost iz bazne u kiselu i gubi na svojoj vrednosti (gubi proteine tj esencijalne kiseline koje se mogu naći samo u mleku). Znaci od onog mleka kojeg obično pijete mozete praviti i jogurt i uopste nije potrebno da mleko grijete.
Na kraju krajeva probajte i sami.
Što se same gljive tiče, ono sto treba paziti je da se gljiva cedi kroz plasticnu cediljkicu i sa plasticnom kasikicom da se ne unisti.
Zatim se propere i stavi u novo mleko.
Treba piti pre spavanja.
Kažu da pomaze kod kandide i pri uzimanju antibiotika ili problema sa zeludcem te imuniteta tj da je probiotska.
+0 / -0
0
oes123
(zubar)
25. фебруар 2011. у 12.48
Da li su Kefir gljiva i Kumbachi gljiva razlicito,a ako jeste da li se sa Kumbachi gljivom može isto tako može baratati kao sa Kefir gljivom. Ovo mislim na mleko ?
+0 / -0
0
paukovaca
(obaram s nogu)
26. фебруар 2011. у 11.44
oes123,
akop mislis na Kombuha gljivu, onda to nije isto. Kombuha se stavlja u crni caj.
+0 / -0
0
Sagrailo
26. фебруар 2011. у 17.12
Ја питах где има да се купи та гљива за кефир. Набавили је неки моји рођаци за дете које има дијабетесе, наводно помаже, али они су далеко. Има ли то где у Србији?
+0 / -0
0
paukovaca
(obaram s nogu)
27. фебруар 2011. у 09.55
Sagrailo,
raspitaj se u prodavnicama makrobioticke hrane...
Looking for Oil Diffuser Necklace?
Life Press
Kako da poboljšate ukus celeru
Delotvorni piling za lice od tri sastojka
Anticelulitni tretmani plastičnom folijom
Kako da napravite lepezu od krompira
Napravite zabavne origami koverte
Igra sa dugmićima i zubićima
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.