Дискусије : Здравље

 Коментар
Za zubara
medianka
19. фебруар 2010. у 09.05
Neko vreme imam neko belo ispupčenje kao mali otok iznad šestice a da to nisam primetila. Zubi su mi okej i ne bole me, ali otok me u par dana pomalo boli. Pored njega zub mi je pre izvađen, ali mi je ostalo sitno parče od korena, ali to je malo dalje od ovog otoka. Treba da odem na snimanje. Šta bi to moglo da bude?

Unapred hvala,
Medianka
BabaTunde
19. фебруар 2010. у 22.49
teško da bez rentgenskih snimka bilo ko može da ti kaže o cemu se radi. to što mislis da ti je ostavljen koren je ustvari tzv. kostani sekvestar. šta je kostani sekvestar? kad ti je vadjen zub onda su delovi kosti (zubna casica) koji drže zub popucali i sad polako izlaze napolje. to je potpuno uobicajeno i ne treba da uopste da te brine. možda ćeš moći i sama neki od sekvestara da izvadis ali moj ti je savet da odes do svog zubara.

kad budes imala snimke možeš ponovo da se javis i ako imaš mogućnosti da ih dignes negde na na internet mogu da pogledam tačno o cemu se radi.
medianka
20. фебруар 2010. у 02.49
Hvala baba Tunde, javicu vam od ponedeljka.
medianka
22. фебруар 2010. у 13.30
Urađen je rendgenski snimak, zubarka i hirurg su ga pregledali i mene, i istog su mišljenja da je uzrok otoka jeste ostatak parčeta od vađenja zuba, vađenog još pre desetak godina! Hirurg mi je prepisao Clindamycin-MIP 600mg, 2x1 i kontrola. Još jednom napominjem da mi je otok IZNAD šetice.

Prilažem vam snimak i molim mišljenje.

http://yfrog.com/jkzubj

http://img704.imageshack.us/img704/5784/zub.jpg

(nadam se da možete ga videti)
medianka
22. фебруар 2010. у 14.13
Pročitala sam uputstvo od ovog leka (Clindamyicin) zabrinjava me jer piše ko ima alergiju na penicilin ne bi trebalo koristiti ovaj lek, a ja jesam alergična! Da li da rizikujem ili ponovo odem kod svoga lekara?
BabaTunde
22. фебруар 2010. у 23.35
cuti dobro je, slučajno sam pogodio dijagnozu ;o).

klindamicin je je definitivno lek izbora za tvoj problem jedino mi je doza malo cudna. budi obazriva jer on ovako prepisan, bar kod vecine, izaziva teske TESKE prolive i jake bolove u stomaku. ne bi bilo loše da ako imaš sanse ostanes kod kuce bar 1-2 dana da vidis kako ćeš da reagujes na lek. ako budes imala problema sa stomakom trazi neka ti promene lek.
kao i svaki antibiotik i klindamicinu je potrebno 48 do 72 sata da pocne „da radi”. znaci tek za 2 dana ćeš se osecati bolje a za 3 dana ćeš biti kao nova.

1. na sedmici imaš staru plombu koju moras pod hitno da promenis
2. na zubu broj 5 imaš dva karijesa, jedan sa zadnje strane a jedan se nalazi sa prednje strane ispod plombe. oba karijesa su daleko od zivca ALI nikada ne veruj rentgenskom snimku
3. ako imaš para ne bi bilo loše i staru plombu na cetvorci da osvezis jednom novom plombom
4. kostana struktura oko svih zuba je odlicna
5. nemoj da dozvolis da se ovo sa sekvestrom podvede pod tzv. „supervajzd niglekt”, sto znaci svi znamo da ti nije dobro a niko ništa ne preuzima.

ako imaš još nekih pitanja slobodno ih zadrzi za sebe ;o), salim se naravno. e da i još nešto ako možeš da mi das adresu da ti posaljem invojs ;o)

pozdrav



ahha
(nemam)
23. фебруар 2010. у 04.10
Medianka, pa valjda je osnovno da ljekaru ili zubaru kažeš a si alergicna na penicilin.
Kažeš da je otok iznad sestice-to je u stvari zub koji ti nedostaje.
medianka
23. фебруар 2010. у 09.14
Medianka, pa valjda je osnovno da ljekaru ili zubaru kažeš a si alergicna na penicilin.
Kažeš da je otok iznad sestice-to je u stvari zub koji ti nedostaje.
--------------

@Ahha

Na mom zdravstvenom kartonu i na knjižicu je napisano jasno da sam alergična na penicilin te tako da svaki doktor može jasno da vidi. Šta ti ja znam zašto ga je baš prepisao. Setila sam se da sam ranije jednom koristila ovaj lek i dobro sam prošla, nadam se da ću ovog puta dobro proći, popila dve kapsule sinoć i ujutru i sve je okej.

Zub mi je izvađen na šesticu, a otok je tu, čisto sumnjam da to parče sekvestar kreće prema petici, i visoko gore u dublje prema sinusu.

@Baba Tunde

Hvala na savetu, za sada je okej. Nadam se da će mi to prođe. Na sedmici upravo sam promenila plombu pre mesec dana, ALI ne znam da li je sve izvađena cela plomba ili samo dodali mali deo nove plombe jer taj zub bio polomljen na pola i ispala plomba. Što se tiče ostalo, pregledali me sve i samo četvoricu s leve strane da promenim plombu ali o tom potom...a ostalo kako ste rekli, svi zubi su mi plombirani i koliko para toliko muzike :)

Ne znam šta ti znače ove reči supervajzd niglekt i invojs (ako možete to tako napišete na engleskom).

Javi se na [email protected]
 Коментар Запамти ову тему!

Looking for Tassel Keychain ?
.