Crveni pecati (za DR. hitno)
srdasce73
22. децембар 2009. у 05.25
Molim vas ako neko zna šta ovo može da bude:
zasvrbi me negde, ako se ne pocesem reakcija bude blaza
a ako se pocesem u početku izgleda kao ubod insekta
(2cm) a kasnije u toku dana se proširi i izgleda kao veliki ubod (čak 10cm) crveno, malo oteklo, i tvrdo tkivo
do sada sam imala u zoni oba kolena
na laktovima
na bokovima
na zadnjici
danas na kapku
lekari su uradili krvnu sliku,
tiroida u redu, nema upale, ali faktor FAN (faktor auto nucleaire) nije u redu.
pila sam 4 dana Cetisandoz, ali čim sam prestala da pijem
dan kasnije se pojavilo opet.
inače ja sam na početku trudnoće 5.nedelja
hvala unapred
OPIS-50
(OPISIVAC)
22. децембар 2009. у 05.54
Oboljenje kože, poznato kao neurodermatitis[koje se manifestuje pečatima koji svrbe obično na potiljačnom delu vrata, prednjoj strani nožnog članka i podlakticama.
OPIS-50
(OPISIVAC)
22. децембар 2009. у 09.56
Crvene „ pecate” po telu koji se javljaju treba mazati biljnom masti koja se priprema po sledećoj recepturi:
6 kasika sitno iseckanog persunovog lista i 4 kasike sitno iseckanog lista koprive pomesamo sa 1 litrom destilisane vode i nalijemo u bocu. Boca se drzi 20 dana u hladnjaku i promucka se vise puta tokom dana. Potom se procedi i sa time se 6 dana mazu „pecati” na telu.
Meri_Popkins
(Zdravstveni radnik)
22. децембар 2009. у 11.04
To ti je na nervnoj bazi,i ja sam imala isto u trudnoći...Pokusaj da ne ceses kad te svrbi nego stavljaj hladne obloge..Meni su davali neke kreme da se sa time tusiram i da mazem ali mi nije bas pomoglo...Moja drugarica je imala uzastan svrab u trudnoći pa su ustanovili da beba pritiska zuc...proveri i to za svaki slučaj
pozz