Дискусије : Здравље

 Коментар
Fenobarbiton -uticaj na malo dete
majaman
(ekonomista)
15. септембар 2009. у 15.47


zbog tezeg podnosenja visoke temperature mom braticu je neurolog prepisao da pije fenobarbiton .dete ima 3 god.

moje pitanje je da li je moguće da dete bude preterano zivo-zivahno od ove tablete

nekada ni pretnje ni razgovor ni batine ne pomazu pa smo razmišljali da li je moguće da možda ovaj lek utice na to.dete uzima fenobarbiton oko godinu i po dana,vrlo je inteligentno ,al previse zivahno ,toliko da mi ne možemo ponekad da ga savladamo
jagodica-bobica
15. септембар 2009. у 16.05
Sigurno piše na uputstvu za upotrebu leka koja su neželjena i moguća prateća dejstva.
U tom uzrastu deca su živahna, buntovna i radoznala, ali deca se ne smeju nikako tući! To jeste možda najbrže i najlakše za roditelje, ali je skroz pogrešno. Strpljenje, ljubav i lični primer, a batine i pretnje nikako. Sasvim je prirodno što ''ni pretnje ni razgovor ni batine ne pomazu'' jer dete (pa i odrasla osoba) na bes i agresiju reaguju besom i agresijom.
Galeb
15. септембар 2009. у 17.16
Vi djetetu ne mozete obustaviti davanje Phenobarbitona jer se tada mogu javiti ponovo konvulzije. Svaki napad konvuzija odnosi nekoliko stotina stanica mozga. Sa druge strane Phenobarbiton smiruje nervne stanice i povecava prag podrazljivosti. Da tog lijeka nema, dijete bi tek tada bilo zivahno i to neprirodno. To uzbudjenje bi moglo ići sve do konvulzija. Svake nove konvulzije pojacavaju ostecenja i dovode do formiranja pravog epileptickog zarista koga dijete za sada nema.
Usled raznih faktora su kod djeteta ostecene stanice mozga ali nisu unistene. Iz navedenih razloga je smanjen prag podrazljivosti nervne stanice i reguje burnije. Ako je zaista tako tada se pre može razgovarati sa ljekarom o povecanju doze a ne o smanjenju.
Sve najbolje djetetu, Galeb
 Коментар Запамти ову тему!

Looking for Oil Diffuser Necklace?
.