Nje loše na pola... 14 razlike.
geriatrikus
12. septembar 2014. u 16.47
Daaaavno je bilo kada sam ovoliko uzivao gledajuci sport, daaaavno.
Drugarstvo, postovanje protivnika, fer plej, davanje ruke(zagrljaji) protivniku i cista igra!
A Teodosic...i Sale im prodaje klasicnu kosarku, način na koji se taj sport i treba igrati. Braaaavo!!!
Kolektiv, inteligentan lider=USPJEH
geriatrikus
12. septembar 2014. u 17.15
Inteligentno odigrana 3/4 i sada malo pojacati za konacnu pobjedu!

12. septembar 2014. u 17.57
Bravo momci, ovo je igra košarkaških bogova.

Svaka čast za igru i srce junačko. Sad na Amerikance bez respekta.

com_au_
12. septembar 2014. u 17.59
ђорђевић је био пасиван у последњој, и он се препао победе... у прве три готово без грешке. ..много смо јаки.. браво момци, свака част!
geriatrikus
12. septembar 2014. u 19.31
2 minute(možda i 3:) su odigrane loše i to je opasno. U pola minute možeš izgubiti sve ono sto si dugo gradio. Nije tu rezultat toliko bitan koliko koccept, kohezija, voljni moment, povjerenje u sebe, a pogotovo saigrace.
A nije ni isto kontrolisati igru i rezultat sa 15 poena razlike, ili 5 poena, sto smo kontrolisali u posljednjoj četvrtini.
Ali onda opet u stilu velikih majstora. Ona Teodosiceva trojka je kljuc(tamo negdje oko polovine zadnje četvrtine kada je preveo, digao se i pogodio). Njome je uzdrmao francuski koncept, malo ih zanjihao i omogućio vise slobode saigračima da ponovo napadnu obruc.
Trojka u datim momentima cuda pravi, ali samo ako je potpomognuta igrom iznutra. Vazniji je zicer od trojke...mnooogo.
Nas cuveni trojkas(nikad' ti onu trojku iz Turske neću zaboraviti) na kormilu tima to odlično zna i vidilo se da tome tezi.
Tubby
12. septembar 2014. u 19.32
Tubby
12. septembar 2014. u 19.41
geri ne slazem s' tobom. ono je bila trojka iz očaja i na to ne smes da se oslonis. sale je dobro vodio mec i ako je par puta kasnio sa tajm autima (govorim o poslednjoj četvrtini). poslednju četvrtinu kad ih nije islo MORALI su da spuste loptu „nisko” u reket ili da idu na ulaz i da se kos po kos odrzvaju u igri. normalno pobedi se ne gleda u zube ALI da je ovo potrajalo još koji minut mi bismo prsli ko dinja.

* inače neobično mi je drago da smo OPET svi na okupu.
Tubby
12. septembar 2014. u 20.10
konferencija za stampu pocinje negde oko 3':
geriatrikus
12. septembar 2014. u 20.13
Ne puca se „trojka iz očaja” u prvoj polovini napada,
to se, uglavnom, zove „preuzimanje odgovornosti”:))
Tubby
12. septembar 2014. u 20.38
brate ... možeš ti da je zoves kako hoćeš ali da ta trojka nije usla u nedelju bi i ti ja gledali amere i francuze u finalu.
geriatrikus
12. septembar 2014. u 20.51
Majstore, izgleda da si ti bio pod dobrim stresom u toj 4/4 pa nisi bas najpazljivije pratio:)))
Dali smo 29 koseva, od toga 6 iz trojki(Bogdanovic i Teodosic).
Dobili smo 12 poena iz „polaganja” a do polaganja znaš kako dolazi.
Plus, 11 poena je doslo sa linije slobodnih bacanja, a i to znaš kako se dobiva:)
Zatim, kada imaš 3 minute do kraja, 6 poena prednosti(bilo 15-18) i napaljenog protivnika, pa kada ti glavni igrac(plejmejker) u 8, ili 9 sekundi opali trojku, a u 37 minuta igre to nije radio, to znači da se radi o veoma smišljenom potezu. U sportu je sve rizik, pogotovo sutevi sa distance(uvijek je 50/50), ali je taj potez bio dobro osmišljen, a kada je nešto dobro osmišljeno obično i upali.
Poslije toga Krstic uklinjava dva puta(iskustvo) za 4 poena, slobodno tamo, slobodno ovamo, njihova trojka ili dvije, ali je rezultat od 5 razlike tu.
Djordjevic---- 10- :))
dzirlo
12. septembar 2014. u 22.37
„Njome je uzdrmao francuski koncept,...” Totalno se ne slazem. Trojka je povratila pokolebano samopouzdanje kod našeg tima, a ne uzdrmala Feancuski 'kocept - prangija landara'. Što se Francuza tiče, u 4/4 ih je prosrao sut, nikakav koncept. Yebo te, uboli su 40 boba za 10 minuta.
dzirlo
12. septembar 2014. u 22.39
„”„”Zatim, kada imaš 3 minute do kraja, 6 poena prednosti(bilo 15-18) i napaljenog protivnika, pa kada ti glavni igrac(plejmejker) u 8, ili 9 sekundi opali trojku, a u 37 minuta igre to nije radio, to znači da se radi o veoma smišljenom potezu. „”„” Izuzev u slučaju da ti je glavni igrac Zdravko Radulovic :)
pravislavac
13. septembar 2014. u 01.43
Dabome da je Miloseva trojka značajna.
Francuzi su nas napali samo tako i istopili nasu prednost
Da Milos nije pogodio oni bi nas lepo stigli u poslednjim minutama.
Sa 9 poena up se sve promenilo.
Imamo li sanse sa Amerima, šta mislite
Tubby
13. septembar 2014. u 06.49
geri brate ... ovo smo dobili na guzove a trebalo je da bude „setnja kroz park”. nemoj da zaboravis da smo u poslednjoj četvrtini primili 40 komada ... to je brate MNOGO. posle skoro SVAKOG preuzimanja neko od francuza je ostajao nepokriven i oni su to kaznjavali. drugo, svaki put kad je lopta preletala nasu zonu sticao sam utisak kao da francuzi imaju 2 coveka vise u terenu. slobodna bacanja su nam bila očajna i ako se ne varam simonovic je bio JEDINI koji je na samom kraju meca dao oba bacanja. mislim da je super sto komentarisemo mec koji smo dobili ... zamisli da smo ovo izgubili posle 16 poena prednosti - pa ja bih se brate verovatno obesio. po meni kad nas nije islo trebalo je da se ide „dole” u reket i da se raduljici nekako da lopta a ne da se „vadimo” trojkama.
*što se tiče pitanja kako protiv amera ... NIKAKO ne smemo da im dozvolimo brzu igru jer ako nas u to uvuku biće na kraju 50 razlike za njih. u napadu bi trebalo svi da „pipnu” loptu (znaci spor napad) i da pokusamo nekako da se priblizimo kosu (raduljica). možda ne bi bilo loše da pocnemo mec sa dva centra (raduljica/krstic) da bar malo pokusamo da amortizujemo sami početak meca. gledati ko od amera ima 2 ili 3 lične u prvoj četvrtini (oni su skloni tome) i onda pokusati da mu se uvali još neki faul i da ga „preselimo” na klupu za rezervne igrace. možda mec početi „malo grublje” (ameri to ne vole i skloni su incidentima - specijalno njihovi centri) i da tako pokusamo da ih preveslamo i „izvucemo” iz igre. na bekovskim pozicijama nemamo šta da trazimo tu su oni MNOGO jaki ... VELIKA pomoć će trebati teodosicu i mislim da njemu sutra samo bog može da pomogne kad ovi pocnu da ga udvajaju i da mu dahchu za vrat. u svakom slučaju sale djordjevic MORA neku prevaru da smisli jer ako budemo hteli da se dopadnemo publici u sali i gledaocima ipred tv ekrana nayebacemo.
nebojsa2
13. septembar 2014. u 10.32
Yo drugari, ništa smo ako se ne posvadjamo:)
Slavio sam sa ekipom do sitnih sati, ne sjecam se kad me je neka sportska pobjeda ovako digla:)
geriatrikus
13. septembar 2014. u 12.53
Bendzamine brate koseva k'o salate
U kvoderu zadnjem zamalo da padnem(o):))

Šta da ti pricam, ne smije se to tako. Mnooogo je. Ako se vrnes u ove naše „mudroserije”, vidices da ih u toku utakmice pohvalih za 3 „kvodera”, pa reko' da sad malo pojacaju(bilo me stra' da će bas početi ko sto i jesu) i privedu to kraju, ili sto bi ti rek'o „prosetaju kroz park”.
Ukakanise se k'o grlice i jedno 3 minuta(mnooogo) odigrase, da, iako turam sve bljestece cvikere(Elton Dzon je mala maca za mene) na ove moje coretke, ne mogu da ne vidim „malignitet” u tom periodu.
Ali...'ajde da vidimo ljepsu stranu iz tog kvodera:)) Tamo su mi Krle i Sale, ne smijemo biti prijeki:))
Momenat utakmice: Raduljica rikosetira onu, Bog nas vidje, a Krle sa izrazom patrijarha Pavla, Bog da mu(pokojnom patrijarhu) dusu prosti, se pomoli i prekrsti.
Znao sam da su i Sveti Vasilije Ostroski, slava mu i milost i svi sveci sa nama i da to dobivamo.
Odgledah na NBA ponovo i potvrdise mi se utisci nakon utakmice, pa da malo proanaliziramo:
U prvih 4 minuta Francuzi nas naguzise 11:2 i to je bio taj uzas koji se ne smije ponoviti ako mislimo biti ozbiljan tim.
Poslije toga je dosao „slučaj Raduljica”, pa je i Bogdanovic zatim pogodio trojku. Taj isti Bogdanovic je održavao rezultat u tom periodu.
Bacanja su bila vise nego dobra, jedino je Bogdanovic, ako se ne varam, promasio jedno u 4/4. Uslo se u posljednja 3 minuta utakmice i Francuzi su bili spremni na novi juris i nokaut. Tada je Teodosic pogodio onu trojku i popeo razliku na 9 poena. Francuzi su poceli malo vise pokrivati trojku, a Krle je 2 puta polozio, Bogdanovic je usao( u tom periodu je promasio to jedno bacanje), uz pomenutog Simonovica Kalinic i Bjelica su pogodili po dva bacanja( proizvod igre „iznutra”) i eto.
Znaci, da smo posljednjih 6 i nešto minuta odigrali „nerijeseno”, a nakon onakvog pada(moglo je sve u PM otici) to ipak ohrabruje.