Komentar
Partizan ponovo na plus 10
koronamm
14. april 2012. u 15.56

Fudbaleri Partizana nalaze se nadomak odbrane šampionske titule, pošto su danas pobedili ekipu Javora sa 2:1 u poslednjoj utakmici 24. kola Superlige.

Nakon kiksa Zvezde u Novom Pazaru, Partizan se vratio na plus 10 koliko je imao i kada je smenjen trener Aleksandar Stanojević.

Crno-beli su po drugi put meč odigrali pred praznim tribinama i u sablasnoj atmosferi, prethodno su bez pomoći publike savladali Jagodinu sa 4:1.

Tim iz Humske, za koji je debitovao mladi štoper Miloš Ostojić, poveo je u sedmom minutu golom Zvonimira Vukića, kome je prethodno Milorad Nikolić odbranio penal.

Minut ranije jedanaesterac je skrivio Marko Momčilović, posle nepropisnog starta nad Lazarom Markovićem.
Posle toga domaći igrači su imali tri izgledne prilike, ali su neprecizni bili Lamin Dijara, Marković i Šaša Ilić.

Kapiten Partizana je na ovom meču zabeležio 566. nastup, čime je pretekao Nikicu Klinčarskog na drugom mestu liste fudbalera koji su odigrali najviše utakmica za crno-bele.

Javor je pretio iz kontra napada i sa distance, a izjednačio je Rade Veljović u 58. minutu.

Novo vođstvo i pobedu šampionu doneo je Nemanja Tomić desetak minuta kasnije na asistenciju raspoloženog Markovića.