EMILIO_GAVIRIA
(DELIJA)
29. maj 2020. u 15.21
27. KOLO SUPER LIGE
CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE! Zvezda osvojila 31. titulu, treću u nizu: Prvenac za Dejana Stankovića! KURIR TV
FUDBAL
29.05.2020. 21:19h

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 31. titulu prvaka države, treću u nizu!

Crveno-beli su kao gosti u okviru 27. kola Super lige savladali Rad na Banjici sa 5:0 (3:0) i stekli nedostižnu prednost u odnosu na Partizan. Posle 27 odigranih utakmica crveno-beli imaju 72 boda, a Partizan 58 i utakmicu manje tri kola pre kraja prvenstva.

Tim trenera Dejana Stankovića, kome je ovo prvenac na klupi Zvezde, nije imao previše posla na Banjici. Zvezda je posle dvoipomesečne pauze zbog koronavirusa praktično nastavila tamo gde je stala u martu.

Do vođstva crveno-beli su stigli u 24. minutu, i to iz jedanaesterca. Strelac je bio Mirko Ivanić, pošto je prethodno Milan Perendija oborio Aleksu Vukanovića.

Na 2:0 povisio je Srđan Babić u 30. minutu. Bila je to sjajna akcija, uigravana na treningu, posle slobodnog udarca.
Slično nešto je viđeno u 36. minutu. Ben je sjajno uposlio Aleksu Vukanovića, a ovaj matirao Markovića.

Do četvrtog gola Zvezda je stigla u 57. minutu. Posle kornera Degenek je nadvisio golmana Rada Markovića i lako zatresao mrežu.

Crvena zvezda je 19 puta bila šampion Jugoslavije (1951, 1952/53, 1955/56, 1956/57, 1958/59, 1959/60, 1963/64, 1967/68 1968/69, 1969/70, 1972/73, 1976/77, 1979/80, 1980/81, 1983/84 1987/88, 1989/90, 1990/91, 1991/92), pet puta prvak Srbije i Crne Gore (1994/95, 1999/00, 2000/01, 2003/04, 2005/06) i sedam puta prvak Srbije (1946, 2006/07, 2013/14, 2015/16, 2017/18, 2018/19, 2019/20).

toronto1
(samo posteno)
29. maj 2020. u 15.32
Cestitke zvezdasima na zasluženoj tituli i pogotovo što se desila na danasnji dan (godisnjica najveceg uspeha u istoriji kluba).
TC-64
29. maj 2020. u 15.38
Cestitke svim igračima,Milojevicu i Stankovicu i svim zaposlenima u klubu!
Pavle_Djurisic
29. maj 2020. u 15.39
Axaxxaxaxaxxaxaxaxaxa
Poljevaj Terzo madjijooooo
29. maj 2020. u 18.07
Ajmo groBARIi svi arena 1 veceras je crveno slovo praznik srpskog fudbala...

31. maj 2020. u 11.35
Ostalo im je samo da pricaju i čitam sinoć ovog Lazara Markovica. Boze, i on je pobudalio! „Neka se Zvezda zapita da li je zasluženo?” Zvezda je odigrala jednu očajnu utakmicu protiv Indjije, ali mogli bi da pitamo g-dina Lazara, kako su sudije sudile protiv TSC-a, kad su skocili na igrača TSC-a i dobili penal i još iks situacija. Razlika nije 2 ili 3 boda, nego 11. Zvezda će sa Stankovicem ići samo napred i igrati puno bolje nego sa Milojevicem. U letnjem prelaznom roku da se rese Milunovica, Jovancica i Boacija, a nadam se da će nastaviti da forsiraju mlade momke iz Zvezdinog juniorskog tima, koji je igrao Ligu sampiona, kako bi za godinu, dve neki od njih bili u prvih 11. Morace i da se prodaje, jer je to jedan od nacina da se prezivljava, ali ne bi gurao po svaku cenu Gavrica i Nikolica da idu. Bolje neka ostanu dve, tri sezone i da im cene ode gore. Prerano su otisli i Joveljic i Grujic i još neki. Vidim da ovaj Racic igra prvu postavu za portugalski tim Famalicao, koji je u vrhu portugalske lige. Dovodio bi samo strance koji su bolji od naših igrača, a ne po svaku cenu. Bolje platiti dobre igrace iz naše lige, koji su sigurno jeftiniji od Zandera, Kanjasa i Tomanea.
02. jun 2020. u 00.04
Ko li je taj Lazar Markovic??
Konobar ?Kuvar?
(DELIJA)
02. jun 2020. u 00.37
zavisi koji mu kostim tog dana da debeli homo!
toronto1
06. jun 2020. u 14.54
Zvezda rutinski do nove pobede, sa drugim timom. 4:1 protiv Radnika i debitovao je 18-godisnji Andrija Radulovic.